Hikayemiz

İsmim Mehmet Emin Sayım.

Baba mesleği olan 2001 yılından  itibaren zeytin sektörünün içerisinde yer almaktayız.Kendi arazilerimizde zeytin ağaçlarımızı özenle yetiştirmekteyiz.Tarlalarımızdan emekçi kardeşlerimizle topladığımız zeytinleri vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde ilgili tesislerimize gönderip zeytinyağımıza dönüştürmekteyiz.

 Bizim zeytinyağı diyarı olarak amacımız milyonlarca kişiye kaliteli ve natural bir zeytinyağı tattırmak,faydasını her açıdan görebilmenizi sağlamak.Umarım hızlı bir şekilde bunu sizlere tanıtır ve tercih sebebi olabiliriz.

 Bizim zeytinyağı hikayemiz bu.Biraz da zeytinyağının geçmişine bakarak mitolojisine değinelim.

 

Mitolojide zeytinyağı

 İnsanlık tarihinde çok önemli bir yeri olan ve ölmez ağacı olarak bilinen zeytin ağacı,insanlık tarihinin tüm evrelerinde kutsal kabul edilip bunun üzerine birçok efsaneler yazılmaya başlanmıştır.

Mitolojide zeytin ağaçları ve tabiki zeytinyağının kutsal olarak kabul edildiğine değinmiştik.Barışın simgesi ölümsüzlüğün simgesidir.

Homeros zeytin ağacının kendisine herkese aidim  ve kimseye ait değilim .Siz gelmeden önce burdaydım siz gittikten sonra da burada olacağım şeklinde fısıldadığını söylemiş.

Antik yunanda ölmez ağacı dediğimiz ve bunun meyvesinden çıkan buna altın sıvı olarak adlandırılan zeytinyağının kendisidir.

Ölmez ağaç denmesinin sebebi yetiştiği bölgelerde uzun senelerce susuzluğa dayanır.

Yani şöyle de diyebiliriz ;Derinlerden gelen sağlık ve barıştır onun adı.

  • 100% Kendi Bahçemizden
  • Yerli Üretim
  • Düşük Asit Zeytinyağı
  • Hızlı Gönderim
  • 5 KG ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Gönderim
hikayemiz